עם גיבוש החלטה בדבר מכירת דירה, ישנם נושאים פרקטיים ומיידים לטיפול, אשר הינם שכיחים וידועים לרובנו, כגון: בדיקות לגבי שווי השוק של הדירה, ביצוע עבודות של צביעה, תיקונים ושיפוצים קלים בדירה, במידת הצורך, וזאת במטרה לשפר את מצב התחזוקה שלה ולהעלות את ערכה בפני קונים פוטנציאליים, בדיקות מול מתווכי נדל"ן, פרסום מודעות מכירה במדיות שונות (עיתונים, מקומונים, אינטרנט, וכו'), ועוד.

יחד עם זאת, ובמקביל, רצוי גם לבצע היערכות בהיבט המשפטי, כדי להיות מוכנים לעסקה, ובתוך כך להימנע מראש מתקלות, הפתעות מצערות ובעיות בהמשך.

מומלץ, איפוא, לפנות במקביל אל עורך דין מכירת דירה מומחה, למען יבצע עבורכם בדיקות מקדמיות כנדרש ויוכל לסייע וללוות אתכם 'עקב בצד אגודל' כבר למן ההתחלה, לרבות בשלב של משא-ומתן לקראת מכירת הדירה.

יתר על כן, במידה ורובצת משכנתא על הדירה שלכם, חשוב לערוך בירורים מול הבנק למשכנתאות, כדי לדעת מהו גובה היתרה לסילוק ההלואה, לבחון נקודות יציאה אפשריות ונוחות מבחינתכם (ולרבות קנסות יציאה), כדאיות של פירעון המשכנתא לעומת החלופה של גרירתה לנכס אחר, וכו'.
מומלץ להוציא נסח טאבו, כדי לוודא שאין בעיות לגבי המצב הרישומי של הדירה (למשל: עיקול שלא ידעתם עליו, וכדומה). לצורך כך, יש לדעת את מספרי הגוש והחלקה של הדירה.
חשוב לבצע בדיקה של חבות במס שבח. החיוב עשוי להיות בסכומים גבוהים מאוד, ככל שאינכם זכאים לפטור (ובמקרה האחרון, לעתים, תעדיפו לדחות את מועד המכירה, בהתאם).
האם ידוע לכם על חריגות בניה בדירה, או קיים חשש כזה? לתשומת לב, במידה ובדירה קיימים תוספות בניה בלתי חוקיות, כלומר, עבודות שלא נתקבל לגביהן היתר בניה כדין, חשוב מאוד להסדיר את הנושא מבעוד מועד.

תוספות בניה קטנות, כגון: פרגולה, או סגירת מרפסת בבניה קלה (ע"י תריס, או מחיצות אלומיניום וזכוכית), ניתן לרוב להסדיר בהליך קצר יחסית, אולם תוספות בניה מהותיות עשויות להיות כרוכות בתהליך משפטי מורכב, ארוך ומייגע (ולעתים, יחייבו צו הריסה).
לפיכך, חשוב ביותר לבחון את כל הדברים הללו (ואחרים) מראש, כדי שלא ליפול בדרך על 'מוקשים', ובכך למנוע את עצמכם חלילה במצב של מצגי שווא ו/או הפרת חוזה, על כל הנובע ומשתמע מכך (ויש גם לקחת בחשבון את הזמן והעלויות הכרוכים בהסדרת הנושאים התכנוניים באופן חוקי).
במסגרת עסקת מכירת דירה אסור לוותר על שירותיו של עורך דין מכירת דירה מומחה מטעמכם.

עורך הדין יבצע עבורכם את כל הבדיקות הנדרשות ויבחן בעיניים מקצועיות את מכלול ההיבטים המשפטיים והמיסויים בקשר עם מכירת הדירה.

תפקידו של עורך הדין הוא להבטיח את זכויותיכם בדירה וכמובן גם את כספכם, ככל הניתן, בפני הסיכונים האפשריים השונים בגדרה של עסקת מכר.

כשמדובר במכירת ביתכם אין מקום להתפשר המומחיות שלנו היא להתאים לכם את הרוכש הטוב ביותר עבור ביתכם וכן להשגת התוצאה המקסימלית עבורכם ע"פ כל הפרמטרים שהצבתם לנו וע"פ התכנית השיווקית שנבנה יחד ולה אנו מחויבים.

אנו נשמח ליעץ לכם כיצד לבצע את העסקה הטובה ביותר עבורכם

בהצלחה