בלעדיות במכירת ביתכם?
 
מהם היתרונות במתן בלעדיות בייצוג לצורך מכירה למתווך התשובה היא:
תמריץ הבלעדיות נותנת למתווך את ההגנה לה הוא זקוק על מנת לדעת שזמנו ומאמציו יהיו מקסימליים ולא יהיו לחינם.
זו למשל הסיבה העיקרית שרוב עסקאות הנדל"ן למגורים בחו"ל ובארצות הברית בפרט נעשות בתנאים של בלעדיות.
תהליך המכירה של נכס מחייב חשיפה מרבית של הנכס, חובתו המקצועית של מתווך היא לפעול כך שפוטנציאל המחיר של הנכס ימומש עד תום, דבר שניתן לעשותו רק כאשר החשיפה של הנכס אינה מוגבלת,
כאשר נכס נלקח ללא בלעדיות התוצאה המעשית היא שהמתווך נקלע לקונפליקט שמונע ממנו חשיפת פרטים של הנכס ובכך נפגעת פעילותו להשגת מכירה.
מתן הבלעדיות למתווך מאפשרת ניהול המכירה בצורה מכובדת שמונעת שחזור ושיח על הנכס בשוק בגלל שכל מתווך מציע את הנכס ללא מוטיבציה אמיתית למוכרו.
חובתו של המתווך המקבל בלעדיות בייצוג הנכס לצורך מכירה לשלב את המשרדים האחרים ברשת בתהליך המכירה, ולהציע את הנכס למשרדים אחרים העובדים באזור באופן מכובד ומחייב ורק למשרדים הראויים לכך בגלל סגנון ודרך עבודתם,בדרך זו אתם המוכרים תכירו לאורך כל הדרך רק מתווך אחד שישווק את ביתכם עד למכירתו ,כל שאלה התייעצות וכד' המתווך יהיה לצידכם ויתרום מניסיונו, גיוסו של יועץ נדל"ן לתהליך מכירת הנכס מיועד להביא לכך שמוכר הנכס ימצה את האפשרות לקבל מחיר מקסימאלי לנכס, שהמכירה תתבצע בכפוף ללוח הזמנים הרצוי והמבוקש על ידי המוכר, ועל מנת שהעסקה תהיה חלקה ונקייה וללא סיבוכים וכאבי ראש מיותרים.
מלבד אחוז העמלה, הדבר החשוב ביותר עליו אתה מנהל משא ומתן עם המתווך לפני חתימה הוא משך תקופת הבלעדיות. התקופות יכולות להשתנות, אך בדרך כלל לא מדובר בתקופה שהיא פחות מ 3 חודשים ויותר משנה.
מהלך זה כדאי למוכר הנכס מאחר ובסופו של דבר,שיטת עבודה זו שהצליחה בעולם עם הרבה ניסיון בשוק המקומי והעולמי ואלה רק חלק מהסיבות לכך שאין אף אחד שיכול למכור את ביתך ביעילות יותר גבוהה ובשירות צמוד ואישי לאורך כל הדרך.
בנוסף המתווכים מעוניינים לעזור להפוך את חווית המכירה של ביתך לקלה ופשוטה ככל האפשר.
מהלך זה מבחינתכם חוסך טלפונים מיותרים ופגישות לא רציניות,הקונים הפוטנציאליים עוברים "סינון" ורק הלקוחות המתאים הם אלו שיגיעו לראות את ביתכם,זמנכם יקר תנו למתווך לבצע את שיווק הנכס בצורה הטובה ביותר.

בהצלחה,