איך לשדרג דירה ולשפר את יכולת מכירתה- טיפים למוכרי דירות
מעט תשומת לב לפרטים הקטנים יכולים לעשות פלאים בשדרוג דירתכם.

1. פנו והוציא את המיותר.

כל דבר ? חפצים שמזמן אינם בשימוש, רהיטים מיותרים, ערמת כסאות, יש לפנות ! מקמו ארגז במרכז הבית והכניסו לתוכו את כל החפצים אשר לא יעברו אתכם בלאו הכי לדירה הבאה שלכם. מדהים לגלות כמה אנו צוברים במשך השנים.
דירה עמוסה, ארונות מתפקעים ובגדים תלויים מאחורי דלתות ? כל אלה מקנים תחושת כובד, צפיפות ומחנק ולא תורמים לשיווק הדירה.

2. תקנו את כל הדורש תיקון.

נכון, דווקא עכשיו כשאתם כבר עם "רגל אחת בחוץ" ! תיקונים שהייתם אמורים לתקן מזמן וחיכו במשך שנים, קלקולים קטנים, שימון צירים, החלפת שקעים ומתגים שבורים מטונפים או מתפרקים, מכשיר אינטרקום מצהיב ישן וסדוק, וילונות קרועים או מפויחים החליפו והתאימו וורטיקלים או צלונים חדשניים, החליפו נורות . סרקו את כל החדרים ותקנו את כל הדורש תיקון.

3. ניקוי וטיהור.

תריסים, זגוגיות, כלים סניטרים, מירוק רצפות ? רצוי במריחת וקס מבריק וריחני. אין כמו להלך על רצפה מבהיקה ואין כמו כלים סניטרים נוצצים

4. צבע.

צבעו קירות וארונות מתקלפים, מוכתמים ומעושנים. הכניסו קצת צבע. הכנסת אור וצבע עושים פלאים לתחושת רענון וחידוש הדירה.

5. בחנו מהן השעות היפות יותר של הדירה.

לדוגמא - שעתן היפה של דירות עם נוף לפארק או לים - היא באור יום [בלילה המראה הנשקף הופך
לבלוק שחורמניסיוני המצטבר ישנן דירות ש"מתאהבים" בהן יותר ביום ואחרות בערב או בשעות הבוקר המוקדמות. אור, נוף, ריחות ורעשים משפיעים על תחושותינו לגבי המקום בו אנו נמצאים. השתדלו לתאם את הביקורים בדירה לשעות אלו.

6. פרחים.

פרחים באגרטל על שולחן או שידה בכניסה לבית מזמינים רוגע ונעימות לנכנסים.. על שולחן פינת האוכל להיות נקי, מכוסה במפה יפה ומעליה אגרטל עם פרחי העונה או קערה יפה עם פירות.

7. סיימתם?

בדקו מה קורה מחוץ לדירה, בצד השני של דלת הכניסה, בחדר המדרגות, בכניסה לבנין ובחצר. האם יש מקום להתערבות? האם הדלת נקייה ומזמינה? האם השלט על הדלת תקין? האם יש תאורה בחדר המדרגות? מצב הניקיון? האם יש ריחות טחב? ? דאגו לאווררו, גם מטהר אויר פשוט יכול להועיל. כל אלה בעלי השפעה על הבאים. ראו היכן ניתן לשדרג ועשו זאת.

8. טיפ אחרון ?

בשעה טובה התחלתם להזמין קונים פוטנציאלים לבקר בדירה. הנה רשימה קטנה של עשה ואל תעשה:
- אין כמו ניחוח קפה טוב, עוגה או תבשיל. אלו מסלקים ריחות רעים [לא כולם אוהבים ריח סיגריות, בעלי חיים וכד'] ומעניקים הרגשה ביתית. אפשר ורצוי לשים תבשיל כלשהו על הכירה או להפעיל את מכונת הקפה. זהו גם יכול להיות הזמן הנכון לאפיית עוגה !
-
- תנו לבאים לשוטט בחופשיות בדירה. אל תגבו אותם, אל תעקבו אחריהם במבטכם אחרי כל צעד שלהם. תנו להם ל"הרגיש" את הדירה ולהתרגל אליה קצת.
- אל תתישו אותם בפרטים - כמה השקעתם במטבח או בריצוף, ממה עשוי הארון ותיאור ההתרוצצויות שלכם אחר מציאת האריחים הנכונים. כל זה עדיין לא מעניין אף אחד. עוד לא. השאירו זאת לשלב מאוחר יותר, כשאלו יביעו התעניינות ונכונות הם כבר ישאלו אתכם וגם יהיו קשובים לתשובותיכם.
- אל תביעו דעה או עמדה לגבי הדירה - הדירה שקטה / הדירה מושקעת / הדירה מוארת - תיאורים אלו אהודים על בעלי הדירות, אך אינם משרתים את המטרה ולפעמים חוזרים כ"בומרנג". תמיד יהיה מי שיודיע לכם שהדירה שלכם בהחלט לא שקטה, לא מוארת או לא מושקעת..
בהשקעה יחסית לא גדולה ומעט תשומת לב אתם יכולים לחדש את הדירה ולשפר את תדמיתה, ומי יודע, אולי תחליטו שעכשיו אתם רוצים להישאר בה?

בהצלחה